ৰেডমি ৯ প্ৰাইম বিক্ৰী হ'ব আজি ১২ বজাৰ পৰা এমাজ'ন আৰু Mi.com ৰ মাধ্যমেৰে || Mi.com: মূল্য, নিৰ্দিষ্টতা


ৰেডমি ৯ প্ৰাইম আজি ২ অক্টোবৰৰ দিনৰ ১২ বজাত এমাজ'ন ইণ্ডিয়া আৰু Mi.com ৰ মাধ্যমেৰে বিক্ৰী হব। এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে ফোনটো মুকলি কৰা হৈছিল। ইয়াত এটা কোৱাড ৰিয়েৰ কেমেৰা ছেটআপ, এক অক্টা-কোৰ প্ৰচেছৰ আৰু এটা 5,020mAh বেটাৰি আছে। ইয়াক চাৰিটা ৰঙৰ বিকল্প আৰু দুটা সঞ্চয় কনফিগাৰেচনত আগবঢ়োৱা হয়। ৰেডমি ৯ প্ৰাইম স্মাৰ্টফোনটো হৈছে Zioia-ৰ ৰেডমি ৯ শৃংখলাৰ স্মাৰ্টফোনৰ এটা অংশ য'ত ৰেডমি 9, ৰেডমি 9A, আৰু ৰেডমি 9i ও অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

 

ভাৰতত ৰেডমি ৯ প্ৰাইমৰ দাম

ৰেডমি 9 প্ৰাইম বেছ ভেৰিয়েণ্টৰ (4GB + 64GB ষ্টোৰেজ) মূল্য 9,999 টকা আৰু 4GB RAM আৰু 128GB ষ্টোৰেজ থকা টপ-এণ্ড ভেৰিয়েণ্টৰ মূল্য 11,999 টকা। মেট ব্লেক, মিণ্ট গ্ৰীণ, স্পেচ ব্লু আৰু ছানৰাইজ ফ্লেয়াৰ ৰঙৰ বিকল্পত 12 বজাত আৰম্ভ কৰি স্মাৰ্টফোনটো এমাজ'ন আৰু এম আই (Mi.com) যোগেৰে উপলব্ধ হ'ব।

 

ৰেডমি ৯ প্ৰাইম ধাৰ্য্যকৰণসমূহ

ডুৱেল-ছিম (নেনো) ৰেডমি 9 প্ৰাইম এণ্ড্ৰইড 10-ৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি MUI 11-ত ৰান কৰে। ইয়াত 19.5:9 এস্পেক্ট অনুপাতৰ সৈতে 6.53 ইঞ্চি ফুল-এইচডি+ (1,080x2,340 পিক্সেল) আই পি এছ প্ৰদৰ্শন আছে আৰু কৰ্ণিং গৰিলা গ্লাছ 3-ৰ দ্বাৰা সুৰক্ষিত। স্মাৰ্টফোনটো অক্টা-কোৰ মিডিয়াটেক হেলো জি80 এছ.ও.চি.-ৰ দ্বাৰা চালিত, যাক 4GB DDR4x RAM আৰু মাইক্ৰ'এছডি কাৰ্ডৰ যোগেৰে সম্প্ৰসাৰিত কৰিব পৰা 128GB লৈকে সংৰক্ষণৰ সৈতে যোৰা কৰা হয় (512GB লৈকে)।

 

ফটো আৰু ভিডিঅ'ৰ বাবে, ৰেডমি 9 প্ৰাইমত এটা কোৱাড ৰিয়েৰ কেমেৰা ছেটআপ আছে য'13-মেগাপিস্কেল প্ৰাথমিক শ্বুটাৰ আছে, এক অতি-বিস্তৃত কোণৰ লেন্স থকা 8-মেগাপিস্কেল চেকেণ্ডাৰী শ্বুটাৰ য'5-মেগাপিস্কেল মেক্ৰো শ্বুটাৰ, আৰু শেষত 2-মেগাপিস্কেল গভীৰতা চেন্সৰ আছে। ছেলফীৰ বাবে আপুনি সন্মুখত 8-মেগাপিস্কেল কেমেৰা চেন্সৰ প্ৰাপ্ত কৰে, ৱাটাৰড্ৰপ নচত ৰখোৱা।

Post a comment

0 Comments