চৌনু চোদ – ৰীল লাইফ খলনায়কৰ পৰা ৰীয়েল লাইফ নায়কলৈ?

 



বলীউডৰ অভিনেতা চৌনু চোদে তেওঁৰ অভিনয় প্ৰদৰ্শনেৰে তেওঁৰ লাখ লাখ দৰ্শকৰ বাবে এক পৃথক স্থান সৃষ্টি কৰিছে, আৰু তেওঁ আজি তেওঁৰ উদাৰতাৰ বাবেও জনা যায়।

 

চৌনু চোদে কেৱল বলীউডতে নহয়, কলিউড আৰু টলিউডটো তেওঁৰ সামৰ্থ্য সৃষ্টি কৰিছে। তেওঁ নিজকে সকলো ধৰণৰ চৰিত্ৰ কৰি তেওঁৰ অভিনয় প্ৰতিভা প্ৰমাণ কৰিছে।

 

সকলো ধৰণৰ চৰিত্ৰ, কমেডী আৰু ৰোমাণ্টিক চৰিত্ৰত চৌনু চোদে এক মহান ভূমিকা পালন কৰিছে। কৰুনা কালত চৌনু চোদ শ্ৰমিকৰ বাবে ভগৱান স্বৰূপ হৈ পৰিছিল। তেওঁলোকে লাখ লাখ প্ৰৱাহকাৰী আৰু বাধ্য শ্ৰমিকৰ সৈতে তেওঁলোকৰ ঘৰত উপনীত হ'বলৈ চেষ্টা কৰি আছে।

 

সমগ্ৰ দেশখনে তেওঁলোকৰ কামৰ প্ৰশংসা কৰি আছে। চৌনু চোদ সামাজিক মাধ্যমত প্ৰকৃত নায়ক হিচাপে জনা যায়। গতিকে বলীউডৰ অভিনেতা চৌনু চোদৰ বিষয়ে জানো আহক-

 

বলীউডৰ অভিনেতা চৌনু চোদৰ জীৱনী – Sonu Sood Biography in Assamese

চৌনু চোদৰ জন্ম, পৰিয়াল আৰু শিক্ষা–

অভিনেতা চৌনু চোদৰ জন্ম হৈছিল ১৯৭৩ চনৰ ৩০ জুলাইত পঞ্জাৱৰ মোগাত টেক্সটাইল ব্যৱসায়ী শক্তি সাগৰ চোদৰ ঘৰত। চৌনু চোদৰ মাতৃ চৌৰোজ চোদ এগৰাকী শিক্ষক। তেওঁৰ পৰিয়ালত থকা চৌনালী চোদৰ উপৰিও, তেওঁৰ দুই ভনী হৈছে মলকা আৰু মনিকা।

 

চৌনু চোদৰ শিক্ষা -

চৌনু চোদ মোগা জিলাখনৰ ছেক্ৰেড হাই স্কুলত তেওঁৰ স্কুল পঢ়িছিল, যাৰ পিছত তেওঁ নাগপুৰৰ ৱাইচিই কলেজৰ পৰা ইলেক্ট্ৰনিকছৰ পৰা অভিযান্ত্ৰিক শিক্ষা গ্ৰহণ কৰিছিল।

 

অভিযান্ত্ৰিক হোৱাৰ পিছত, চৌনু চোদে মডেলিং আৰম্ভ কৰে। তেওঁ মিষ্টাৰ ইণ্ডিয়া প্ৰতিযোগিতাত প্ৰতিযোগীও হৈছে। চৌনু চোদৰ পটভূমি কেতিয়াও চিনেমা উদ্যোগৰ পৰা হোৱা নাই, কিন্তু ইয়াৰ স্বত্বেও, তেওঁৰ সামৰ্থ্যৰ শক্তিৰ ওপৰত চৌনু চোদে উদ্যোগত এক পৃথক পৰিচয় তৈয়াৰ কৰিছিল।

 

চৌনুৰ বিবাহ –

১৯৯৬ চনৰ ২৫ ছেপ্টেম্বৰত চৌনালি সুদৰ সৈতে বিবাহ পাশত আবদ্ধ হৈছিল আৰু তেওঁলোকৰ দুজন পুত্ৰ হৈছে ইষ্ট আৰু আইয়ন চোদ।

 

চৌনু চোদৰ কেৰিয়াৰ -

১৯৯৯ চনত চৌনু চোদে তামিল ছবি কালজগাৰৰ সৈতে তেওঁৰ চিনেমা কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰে। বলীউডত থাকোঁতে তেওঁ ২০০২ চনত 'শ্বীদ এ আজম' চিনেমাখনৰ সৈতে তেওঁৰ আকৰ্ষণিক অভিষেক কৰিছিল, তেওঁ চিনেমাখনত ভগত সিঙৰ ভূমিকাত ভূমিকা পালন কৰিছিল।

 

ইয়াৰ উপৰিও, চৌনু চোদে তেলুগু, তামিল, পাঞ্জাৱী, কনাড়া আৰু হিন্দী ভাষাত কেইবাটাও চিনেমাও তৈয়াৰ কৰিছিল। বলীউডৰ ছবি "ৱাদালাত শ্বুটাম"ত তেওঁৰ চৰিত্ৰৰ বাবে চৌনু চোদে বাতৰিৰ শিৰোনাম দখল কৰিছিল।

 

চৌনু চোদৰ চুপাৰহিট চলচিত্ৰ -

শ্বীড-ই-আজম

হেপি নিউ ইয়ৰ (সহ-তাৰকা শ্বাহৰুখ খান আৰু দিপিকা পাডুকন)

ডাবাং ৩ (ছলমান খানৰ সৈতে)

আৰ ৰাজকুমাৰ (চৌনাক্সী সিংহা আৰু শ্বাহীদ কাপুৰৰ সৈতে)

Aashiq Banaya Aapne

Singh Is Kinng (সহ-তাৰকা অক্ষয় কুমাৰ)

Gabbar Is Back

Ramaiya Vastavaiya (শ্ৰুতি হাচানৰ সৈতে)

Entertainment

Shootout at Wadala

চৌনু চোদৰ সু-কৰ্ম – Sonu Sood Real Life Hero

চৌনু চোদ কেৱল দৰ্শকৰ হৃদয়ত বিশেষ স্থান লাভ কৰাই নহয়, কৰোনা সময়ত তেওঁ প্ৰৱাহকাৰী শ্ৰমিকৰ সৈতে কেনেদৰে সাক্ষাৎ কৰি তেওঁলোকক স্ব-গৃহলৈ পঠিয়াবলৈ সক্ষম হৈছে, সেয়েহে প্ৰৱাহিত শ্ৰমিকৰ দূত তথা স্বৰূপেও জনা যাব।

 

চৌনু চোদে লাভ কৰে বঁটা – Sonu Sood Awards

অভিনেতা চৌনুক ২০০৯ চনত তেলেগু ছবি অৰুন্ধতীত শ্ৰেষ্ঠ ভিলেইনৰ বাবে অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ নন্দী বঁটা প্ৰদান কৰা হৈছিল।

চৌনু চোদক শ্ৰেষ্ঠ তেলেগু সহ-অভিনেতাৰ পুৰস্কাৰ প্ৰদান কৰা হৈছে।

২০১০ চনত, নম্ফ বঁটাত শ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শনৰ বাবে চৌনু চোদক দাবাং চিনেমাখনৰ বাবে ঋণাত্মক ৰোলৰ বাবে  শ্ৰেষ্ঠ অভিনেতা হিচাপে অপ্সৰা এৱাৰ্ড আৰু আইফা এৱাৰ্ডেৰেও সন্মানিত কৰা হৈছে।

Post a comment

0 Comments